Since december 2012 Battlestations: Midway is supported by GameSpy no longer. The only one possibility for Midway players is GameRanger. Please visit www.gameranger.com, download Gameranger client and make new account. You can find other Midway players in the Gameranger rooms. BS:M patch 1.1.1 is required to play online battles. Iowa Mission Pack and Midway Modders Mappacks 1 and 2 are recommended.

Battlestations Pacific BSmodHQ

Battlestations Pacific BSmodHQ

Czy ktoś jeszcze żyje na tym forum ? Mam problem z modyfikacją BSmodHQ 3.0  + patch 1

Mam kilku kolegów z którymi próbowaliśmy wspólnie zagrać. Nie ukrywam używaliśmy Hamachi orz tungle i evolwe. W każdym z przypadków problem ten sam.

A mianowicie na każdej mapie  z moda (ten-go, battle on subyan sea itd.)  Występuje  błąd , który polega na błędzie w wypuszczaniu samolotów czy to z lotniska czy z lotniskowca.
Wygląda to tak ,że jeśli z lotniskowca wypuszczam  trzy eskadry myśliwców,
to  z lotniskowca startuje jedna  eskadra myśliwców, druga bombowców i trzecia torpedowców
( mimo tego ze wybrałem tylko myśliwce- ta sytuacja z mapy Port Moresby)
Jak widać mimo wyboru jednego typu samolotu startują mi inne niż wybrane.
Tak jest na każdej mapie z moda, co uniemożliwia  rozgrywkę . Na mapie battle on subyan sea   mimo że po stronie Japonii mam do wyboru tylko bombowce, po wybraniu jednego z nich UWAGA startuje wildcat !  Japoński wildcat ag  czego nie wybiore i tak wystartuje wildcat.
Teraz ciekawostka na koniec - Problem ten występuję tylko i wyłącznie po stronie osób dołaczających do gry, gospodarz (Host) tego problemu nie ma , czyli jeśli ja jestem hostem, na mapie battle on subyan sea jako Japonia wypuszczam swoje bombowce bez problemu,  lecz mój kolega jako osoba grająca na "moim serwerze"  gdy chce wypuścic jakieś inne samoloty, to i tak zawsze wystartują inne niż wybrał lub Widcaty.

Przepraszam a chaotyczny opis problemu, nie wiem jak to inaczej opisać by oddawało to sedno problemu . Na początku myślałem że to błąd w modzie, ale nie widzę żeby gdzieś w sieci ktoś napisał ze ma podobny problem, wszyscy grają i cieszą się tym modem ! ac
Na dodatek tego błąd występuje zawsze po stronie gości w pokoju/serwerze. U osoby która jest hostem problem nie istnieje.

Instalacja (kolejność)

Battlestations Pacific
patch1.1
patch1.2
BsmodHQ 3.0
BSmodHQ update v.3.0 for BSP patch 1

To chyba nie błąd podczas instalacji ?
Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże ac

Nantz
Seaman
Activity Points: 109
ranks
useravatar
6 Posts
User info in posts
Administrator has disabled public posting

Re: Battlestations Pacific BSmodHQ

Hi nie
zainstalowałeś wszystko prawidłowo. Wybór jednostki jest buggy i tak jak twierdzicie wybierasz jedno i wysyła ona inną jednostkę. Grałem na mod z niektórych moich znajomych i była ona tak zła, że musimy tylko przestać używać mod wszystkie razem. Do mnie myślę, że zasysa jak naprawdę nie wiem waht twoje pierwsze. Kolejny mod powinien mieć nadzieję, rozwiązać problem.

N_Trainz
Ensign
Activity Points: 447
ranks
useravatar
53 Posts
User info in posts

Ciekawe, lecz dlaczego błąd istnieje  u w wszystkich graczy tylko nie hosta ? Czy gdyby to była ewidentna wina buga na mapie nie było by tak ze błąd występuje również na singplayer/skirmish z AI ? To jest dziwne ac .

Swoją drogą ja również pokładam duże nadzieje w BSmodHQ w wersji 4.0 ab

Dziękuję za odpowiedź i  licze jeszcze na inne. Może ktoś tez się spotkał z tym problemem ? Jeżeli problem to norma w takim razie czemu nikt nigdzie o tym nie napisał , pozatym lotnictwo w takim wyadku jest bezużyteczne na tych mapach z moda   bn

Nantz
Seaman
ranks
useravatar
6 Posts
User info in posts

Ciekawe, lecz dlaczego błąd istnieje  u w wszystkich graczy tylko nie hosta ? Czy gdyby to była ewidentna wina buga na mapie nie było by tak ze błąd występuje również na singplayer/skirmish z AI ? To jest dziwne ac .

Swoją drogą ja również pokładam duże nadzieje w BSmodHQ w wersji 4.0 ab

Dziękuję za odpowiedź i  liczę jeszcze na inne. Może ktoś tez się spotkał z tym problemem ? Jeżeli problem to norma w takim razie czemu nikt nigdzie o tym nie napisał , poza tym lotnictwo w takim wypadku jest bezużyteczne na tych mapach z moda   bn

Nantz
Seaman
ranks
useravatar
6 Posts
User info in posts

Jestem jednym z tych ludzi, którzy rozwinęli BSmodHQ v.3.0 dla BSP.

Pakiet Advanced Warfare mapy mają kilka błędów, takich jak tylko jeden samolot (Wildcat) wprowadza zamiast oddział cokolwiek samolot wybrałeś.
Ponadto każda z nowych jednostek (na przykład P-51) spowoduje awarię podczas próby i uruchomić go przez Support Manager w wieloosobowych mapach.

BSmodHQ v.4.0 dla BSP jest wykonany od początku i będzie rozwiązać te problemy.

Axis_Crusher
BSmodHQ/Riot Police
Moderator
Activity Points: 10275
ranks
useravatar
1683 Posts
User info in posts

Dziękuję serdecznie za informację. Dzięki temu rozwiane zostały moje wątpliwości. Myślałem, ze ja popełniałem gdzieś błąd. Zatem czekać na 4.0 ! ab

Nantz
Seaman
ranks
useravatar
6 Posts
User info in posts

Zapraszamy do śledzenia postępów na stronie BSmodHQ Facebooku, a także tutaj.

Axis_Crusher
BSmodHQ/Riot Police
Moderator
Activity Points: 10275
ranks
useravatar
1683 Posts
User info in posts

Cały czas tam jestem ab
Dziękuję za zainteresowanie. Moderacja może zamknąć temat. Do zobaczenia na Pacyfiku ab

Nantz
Seaman
ranks
useravatar
6 Posts
User info in posts

Board Info

Board Stats:

Total Topics:
1688
Total Polls:
69
Total Posts:
23035
Total Posts Today:
1
User Info:

Total Users:
19814
Newest User:
angela0325
Members Online:
0
Guests Online:
773

Online: 
There are no members online

Forum Legend:

Topic
 New
 Locked
 Sticky
 Active
 New/Active
 New/Locked
 New Sticky
 Locked/Active
 Active/Sticky
 Sticky/Locked
 Sticky/Active/Locked

Login Form

Battlestations Shoutbox

Latest Message: 6 days, 23 hours ago
  • Legendary Da : Hi everyone, I have one (or two) quick question about BS:M modding. I try to figure out sp mapmaking, and my first act on it was to convert a MP map to SP. However I can only play as Allies in those maps. What parameter do I have to change to play those maps as Japanese in the respective map .mpak (And where is the parameter I have to change?)?
  • N_Trainz : G'day mates, I just wanted to let those who use Windows 10 and also for those who are having troubles getting the game launching because of Games for Windows LIVE, I made a tutorial of how to get it working successfully again like on Windows 8.1. Its on my channel and here's the link to the video. «link»
  • Mokeo67 : The dictator, I downloaded the mmod2txm and I added four slots to the fletcher and a couple to the lexington.Thanks for the help though.
  • The Dictator : Makeo67 i've explained how to find the unused slots in the topic and the mmod2txm it's a program that has been shared. However there aren't so many ships with unused platforms and sme of them are in wrong positions and for move them you need to know how to change the mmod file. But if you know how to do it you can make new platfors as you want. I've shared the south dakota disposition and this one is the most intersting in my opinion
  • N_Trainz : Well it looks like we have spammers again
  • Mokeo67 : No problem Thanks for the help
  • Axis_Crusher : Not really
  • Mokeo67 : Ok thanks anyway. Do you know who does?
  • Axis_Crusher : Unfortunately I don't deal with that part of modding
  • Mokeo67 : Sorry forgot the link. «link»
  • Mokeo67 : This is the forum topic I meant. The dictator said he found the unused slots in the TXM file obtainable with the mmod2txm, what is this and is it available to use.
  • Axis_Crusher : This is your best bet: «link»
  • Mokeo67 : Also I saw on the forum that ships have unused platform slots. How do I use these?
  • Mokeo67 : I tried changing the bogue class carrier to a yorktown class in the phillipene sea mission and one of two things happened. The mission either didnt change or the game crashed.
  • Axis_Crusher : No problem
  • Mokeo67 : That is what im talking about. Ill have a look at it later thanks for the help
  • Axis_Crusher : specific mission’s 3_scene mpak file by working on the .lua file. There is where the bonus unit is actually added into the mission (by the script). I haven't tried it myself so good luck.
  • Axis_Crusher : I assume you are talking about the bonus units that you unlock for certain missions by completing previous ones (like the B - 25’s in the 2nd Battle of Guadalcanal). The bonus units are unlocked by completing certain objectives in the campaign - so that is linked to your campaign progress. Since that cannot be altered you must look at the missiontree.lua file. This is where the unit will show up unlocked on the mission screen. There are references to allunitslock. Also you will have to edit the
  • Mokeo67 : Thank you I will look in this file. I did unlock all the campaign missions, all you have to do is delete the text after 'prerequisite' and it will unlock. But I havent figured out how to unlock the bonus units.
  • Axis_Crusher : I also prefer it being off, just as most of the BSM community. Most players, however prefer repair to be enabled so that is what we should do. Most of our maps it will be disabled through the script however. If you want to play with the game's repair settings you can find it under shipglobals.lua

Only registered users are allowed to post

Latest Posts

Now Online

None

Birthdays

mattc12 Send PM
birthday will Wednesday, 07 December 2016

xBustercardx Send PM
birthday will Thursday, 08 December 2016

HyTech Send PM
birthday will Sunday, 11 December 2016

Nemesisgr Send PM