Since december 2012 Battlestations: Midway is supported by GameSpy no longer. The only one possibility for Midway players is GameRanger. Please visit www.gameranger.com, download Gameranger client and make new account. You can find other Midway players in the Gameranger rooms. BS:M patch 1.1.1 is required to play online battles. Iowa Mission Pack and Midway Modders Mappacks 1 and 2 are recommended.

BSP.exe ERROR!!!

BSP.exe ERROR!!!

Jakiś czas temu kupiłem BSP z pomarańczowej kolekcji klasyki , ale odrazu po instalacji, podczas uruchamiania gry wyskakiwał błąd plki bsp.exe. Nie wiem czym jest to spowodowane. Wysłałem E-Mail do Cenegi i mam dostać odpowiedz wciągu 5 dni, pewnie sie nie doczekam. Zgłaszam sie z prośbą o pomoc do Was drodzy gracze.

http://battlestations.eu/components/com_agora/img/members/1035/mini_błąd.JPG

Fajrant94
Seaman
Activity Points: 0
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts
Administrator has disabled public posting

Re: BSP.exe ERROR!!!

Potrzeba więcej danych. Jaki system, jaki sprzęt... nie wywróżymy nic z samego obrazka.

I am playing Midway as EST_PL
I am playing Pacific as PL EST PL

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
Activity Points: 6166
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Parametry mojego komputera:
System - Windows XP Profesional
Procesor - 1.15 GHz
Pamięć RAM - 1,25GB
Karata Graficzna - ATI Radeon 128mb (aktualna karta graficzna zostanie w niedługim czasie zastąpiona nową, również ATI Radeon ale o pamięci 256mb).

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

Fajrant94 wrote:

Procesor - 1.15 GHz
Pamięć RAM - 1,25GB
Karata Graficzna - ATI Radeon 128mb (aktualna karta graficzna zostanie w niedługim czasie zastąpiona nową, również ATI Radeon ale o pamięci 256mb)

Minimalne wymagania sprzętowe gry Battlestations: Pacific (PC): Procesor 3.0 GHz, 1 GB pamięci RAM, karta grafiki z 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza),

Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania tylko w 1 przypadku. Pamięci RAM. Dodatkowo karta graficzna to nie tylko ilość pamięci - to  również model. Uwierz mi że karta z 256 MB może być słabsza od takiej ze 128 MB.

Tak czy inaczej - bez wymiany sprzętu się nie obejdzie. Albo pograj w BSM, będzie chodzić.

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Może i masz rację, ale na moim komputerze ładnie śmigał Gothic 3. Sam byłem pod wrażeniem. Posiadam Radeona 9250 ExcalibuR więc jest to bardzo stara karta. Gdy tylko wymienię kartę spróbuję ponownie uruchomić grę. Mam nadzieję że to wyeliminuje ten błąd i będę mógł spokojnie grać ponieważ jestem fanem i zapaleńcem tego typu gier. Bardzo dziękuję za pomoc. Ciekaw jestem co napisze mi Cenega.

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

Napiszą Ci dokładnie to samo. A jaką masz zamiar kartę wstawić?

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Będzie to SAPPHRE ATI Radeon 9550, 9600PRO albo 9600xt. Czy to dobry wybór?

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

No cóż - 9550 jest lepsza niz 9250 jednak obydwie są stare i BSP na nich nie pójdzie. Jesli chcesz pograc w Battlestations - zainteresuj sie Midway.

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Zapewne kupię Midway, a jaką kartę byś mi polecił? Powiem od razu, że preferuję Radeony. Czytałem plik readme i wyczytałem, że z ATI to 1800XT (lub lepsza). Ahh... ak  Lepszych kart i tak nie kupię ponieważ wymagają już złącz DDR2 a ja posiadam DDR, AGP. Zdecydowałem się kupić Sapphire Radeon 9600xt. Jeśli coś źle piszę na temat DDRów to proszę mnie porawić aż tak się nie znam.
Przed chwilą dostałem E-Maila od Cenegi. Napisali żebym zaktualizował sterowniki(mam najnowsze, nowszych już nie będzie), zainstalował DirectX 9.0 lub nowszego(mam zainstalowaną 10) i, że są w trakcie przygotowania pecha który wyeliminuje wiele problemów. Po prostu jestem w SZOKU! Po otrzymaniu tego maila.

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

Tak naprawdę to cięzko polecić coś poniżej 8600 (karta pod PCI-E) a najlepiej w ogóle wziąć 9600GT co najmniej. Pod AGP wybór jest mizerny a na dodatek nie tylko karta stanowi o szybkości sprzętu. Płyta pamięci procesor dysk twardy również. Bez gruntownej modernizacji kompa raczej w BSP nie pograsz (nawet jeśli na którejś karcie z AGP się odpali, to nie będzie śmigać tylko się ciąć).

Patch nie zmieni tego, że gra nie uruchomi się bo karta jest zbyt stara.

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Wymienię tylko kartę, ponieważ dalsza modernizacja mojego komputera niema sensu. W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupic nowego PC-ta. Zaopatrzyłem się w Midway z dodatkiem IOWA, nie żałuje. Gra jest po prostu genialna! Bardzo dziękuję za Twoją pomoc EST_PL .

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

Na sieci jest jeszcze lepsza ae

NIe zapomnij o zainstalowaniu dodatkowych mappacków (są u nas w plikach do pobrania)

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Wiem, że z tego zrobił się offtopic, ale nadal mam parę kolejnych pytań ag .
Mianowicie:
Jakie zmiany wprowadzają mappacki?
W opisie gry jest napisane, że są dwie kampanie, a ja mam tylko amerykańska(już ją przeszedłem).
Grałem już na muliti zabawa jest przednia! Podam swój nick może się zmówimy na jakąś bitke.
Kasparde_PZL

Fajrant94
Seaman
ranks
useravatar
7 Posts
User info in posts

Fajrant94 wrote:

Wiem, że z tego zrobił się offtopic, ale nadal mam parę kolejnych pytań

No właśnie ag

Skopiuj te pytania i otwórz nowy wątek na forum Midway ae Tutaj wątek zamykam, jako zamknęliśmy już temat BSP na Radeonie 9250 i 9600...

EST_PL
Battlestations Fan
Rear Admiral
ranks
useravatar
2072 Posts
User info in posts

Fajrant94 wrote:

Jakie zmiany wprowadzają mappacki?
W opisie gry jest napisane, że są dwie kampanie, a ja mam tylko amerykańska(już ją przeszedłem).

Nowa kampania!? Mappacki wprowadzają tylko nowe mapy do multi! I szczerze mówiąc są one wymagane, aby komfortowa grać po sieci.

Danio1313
Banzai Charger
Ensign
Activity Points: 37
ranks
useravatar
73 Posts
User info in posts

Board Info

Board Stats:

Total Topics:
1688
Total Polls:
69
Total Posts:
23035
Posts this week:
1
User Info:

Total Users:
19856
Newest User:
Anthonyboite
Members Online:
0
Guests Online:
717

Online: 
There are no members online

Forum Legend:

Topic
 New
 Locked
 Sticky
 Active
 New/Active
 New/Locked
 New Sticky
 Locked/Active
 Active/Sticky
 Sticky/Locked
 Sticky/Active/Locked

Login Form

Battlestations Shoutbox

Latest Message: 1 week, 4 days ago
  • Legendary Da : Hi everyone, I have one (or two) quick question about BS:M modding. I try to figure out sp mapmaking, and my first act on it was to convert a MP map to SP. However I can only play as Allies in those maps. What parameter do I have to change to play those maps as Japanese in the respective map .mpak (And where is the parameter I have to change?)?
  • N_Trainz : G'day mates, I just wanted to let those who use Windows 10 and also for those who are having troubles getting the game launching because of Games for Windows LIVE, I made a tutorial of how to get it working successfully again like on Windows 8.1. Its on my channel and here's the link to the video. «link»
  • Mokeo67 : The dictator, I downloaded the mmod2txm and I added four slots to the fletcher and a couple to the lexington.Thanks for the help though.
  • The Dictator : Makeo67 i've explained how to find the unused slots in the topic and the mmod2txm it's a program that has been shared. However there aren't so many ships with unused platforms and sme of them are in wrong positions and for move them you need to know how to change the mmod file. But if you know how to do it you can make new platfors as you want. I've shared the south dakota disposition and this one is the most intersting in my opinion
  • N_Trainz : Well it looks like we have spammers again
  • Mokeo67 : No problem Thanks for the help
  • Axis_Crusher : Not really
  • Mokeo67 : Ok thanks anyway. Do you know who does?
  • Axis_Crusher : Unfortunately I don't deal with that part of modding
  • Mokeo67 : Sorry forgot the link. «link»
  • Mokeo67 : This is the forum topic I meant. The dictator said he found the unused slots in the TXM file obtainable with the mmod2txm, what is this and is it available to use.
  • Axis_Crusher : This is your best bet: «link»
  • Mokeo67 : Also I saw on the forum that ships have unused platform slots. How do I use these?
  • Mokeo67 : I tried changing the bogue class carrier to a yorktown class in the phillipene sea mission and one of two things happened. The mission either didnt change or the game crashed.
  • Axis_Crusher : No problem
  • Mokeo67 : That is what im talking about. Ill have a look at it later thanks for the help
  • Axis_Crusher : specific mission’s 3_scene mpak file by working on the .lua file. There is where the bonus unit is actually added into the mission (by the script). I haven't tried it myself so good luck.
  • Axis_Crusher : I assume you are talking about the bonus units that you unlock for certain missions by completing previous ones (like the B - 25’s in the 2nd Battle of Guadalcanal). The bonus units are unlocked by completing certain objectives in the campaign - so that is linked to your campaign progress. Since that cannot be altered you must look at the missiontree.lua file. This is where the unit will show up unlocked on the mission screen. There are references to allunitslock. Also you will have to edit the
  • Mokeo67 : Thank you I will look in this file. I did unlock all the campaign missions, all you have to do is delete the text after 'prerequisite' and it will unlock. But I havent figured out how to unlock the bonus units.
  • Axis_Crusher : I also prefer it being off, just as most of the BSM community. Most players, however prefer repair to be enabled so that is what we should do. Most of our maps it will be disabled through the script however. If you want to play with the game's repair settings you can find it under shipglobals.lua

Only registered users are allowed to post

Latest Posts

Now Online

None

Birthdays

HyTech Send PM
birthday will Sunday, 11 December 2016

Nemesisgr Send PM

R4tzer Send PM

Mad.fin.69 Send PM